Refleksy nadnerczy i przysadki mózgowej przy omdleniach

refleks-nadnerczy-przysadkaWarto wiedzieć że znajomość położenia na dłoni refleksu nadnerczy może pomóc nam i innym w kłopotliwych sytuacjach w życiu. Gdy jest nam słabo, albo, gdy mamy koło siebie kogoś kto stracił chwilowo przytomność i trzeba go przywrócić do normalnego funkcjonowania zanim przyjedzie wezwane wcześniej pogotowie, sprawdzamy również czy dana osoba oddycha samodzielnie i czy tętno jest wyczuwalne, Czyli czy nie trzeba przeprowadzić reanimacji. A następnie pracujemy ruchem pulsacyjnym na refleksach nadnerczy i przysadki mózgowej.

Ważne!

Pamiętajmy jednak, że kontakt z lekarzem w przypadku omdleń jest konieczny, ponieważ nie wiadomo tak naprawdę co się stało w organizmie a przyczyn omdleń może być wiele od bardzo błahych do bardzo poważnych i to właśnie lekarz powinien zdiagnozować i ocenić sytuację danego poszkodowanego). My tylko pomagamy w danym momencie kiedy konieczna jest natychmiastowa pomoc). Praca na refleksach nadnerczy jest bardzo skuteczna, podnosi poziom adrenaliny we krwi i organizm po pewnym czasie czasami bardzo krótkim wraca do „tzw. normy”. Można do tego dołożyć jeszcze pracę na refleksach przysadki mózgowej, która pobudza do działania wszystkie gruczoły wydzielania wewnętrznego czyli inaczej mówiąc działa na cały organizm zwiększając poziom wszystkich hormonów w organizmie. Refleksy przysadki mózgowej znajdują się na środkach opuszków wszystkich palców obu dłoni, a w szczególności kciuka. Pracujemy na nich jak również na refleksie nadnerczy ruchem pulsacyjnym – naciskamy refleksy przez parę sekund i odpuszczamy.

Refleks nadnerczy. znajduje się na wzgórku Venus jak na zdjęciu powyżej. Najłatwiej znaleźć go można układając palce serdeczny, środkowy i wskazujący przez środek wzgórka Venus poniżej drugiego stawu kciuka. I punkt ten znajduje się pod palcem środkowym i przy jego naciśnięciu mamy wrażenie jakby coś nas w tym miejscu ukłuło. Możemy być wtedy pewni, że punkt, na który trafiliśmy to refleks nadnerczy. Znajduje się on na obydwu dłoniach i oczywiście stopach, ale ponieważ dłonie są łatwiej dostępne ich lokalizację podaję właśnie na dłoniach.

Komentowanie jest wyłączone.