Problemy z zajściem w ciążę i jej przebieg a refleksologia

Ostatnio spotykam się z pytaniami dotyczącymi zajścia w ciążę oraz problemami występującymi w trakcie jej trwania.

Pragnę Was poinformować, że ogólnie rzecz biorąc, zabiegi refleksologii pomagają przy zajściu w ciążę. Sama miałam taki przypadek i jest on opisany na stronie w części dotyczącej refleksologii stóp.

Co się zaś tyczy zabiegów w czasie trwania ciąży sprawa ma się trochę inaczej. Zabiegi są nawet bardzo wskazane, ale powinny być wykonywane przez refleksologa biegłego w tej sztuce, ponieważ należy przeprowadzać je bardzo umiejętnie i w pewnych partiach stóp czy dłoni, w których znajdują się refleksy układu rozrodczego użyć odpowiednio lekkiego nacisku.

Miałam kiedyś taki przypadek. Trafiła do mnie młoda kobieta w zaawansowanej ciąży (około 7-8 miesiąca) z problemem zatrzymania moczu. Nie mogła uwolnić się od nadmiaru płynów w organizmie: nie siusiała i puchła. Nogi miała jak bańki a i w całym ciele widać było znaczny obrzęk. W przeciągu dwóch tygodni przytyła około 2 kg. Można by powiedzieć ciąża, przybranie na wadze to rzecz normalna, ale w tym przypadku pojawiło się niebezpieczeństwo tzw. zatrucia ciążowego.

Pracowałyśmy na stopach codziennie, dwa razy w tygodniu cały zabieg, a pozostałe dni refleksy układu moczowego i limfatycznego. Opuchlizna zeszła. Niestety w tym przypadku nie wystarczyło wykonywanie tylko zabiegów dwa razy w tygodniu. Pracowałyśmy codziennie do samego rozwiązania, ponieważ ciężarna macica uciskała na przewody moczowe w taki sposób, że gdy tylko odpuściłyśmy sobie pracę na stopach, płyn natychmiast zatrzymywał się w ciele. Ważne jest to, że udało się nam dobrnąć do końca i kobieta szczęśliwie urodziła zdrowego chłopca.

Z tego typu przypadkami spotkałam się jeszcze dwa razy w swojej dotychczasowej praktyce i obydwa zakończyły się pozytywnym rozwiązaniem. Sama również miałam podobny kłopot dwadzieścia lat temu, może dlatego łatwiej było mi pomóc innym. Myślę, że nie jest to jedyna sytuacja, w której zabiegi refleksologii przynoszą ulgę w czasie ciąży. Przecież pracując na całych stopach, dłoniach lub głowie i twarzy doprowadzamy organizm do równowagi biologicznej poprzez poprawienie: ukrwienia, pracy układu limfatycznego, hormonalnego, oddechowego oraz wydalniczego i moczowego a co za tym idzie lepsze odżywienie i dotlenienie oraz szybsze usuwanie toksyn z organizmu.

Mogę tylko polecić zabiegi refleksologii w czasie ciąży i to zanim wystąpią różnego rodzaju komplikacje z nią związane, a w przypadku problemów z zajściem w ciążę na pewno warto spróbować z pomocy refleksologa.

dyplomowany refleksolog Urszula Mazurkiewicz

Komentowanie jest wyłączone.