Angina a refleksologia

Przypadek dotyczy mojej osoby.

Pewnej nocy obudził mnie straszny ból przy połykaniu śliny. Wrażenie było takie jakby ktoś rozrzynał mi nożem gardło przy połykaniu śliny. Miałam wrażenie, że za chwilę się uduszę. Po cichu wstałam usiadłam na stołeczku w ciemnej kuchni u rodziców i cicho aby nikogo, ani moich rodziców ani śpiącego syna nie obudzić zaczęłam pracować na zmianę na refleksach gardła, migdałów raz na lewej raz na prawej stopie. W między czasie wyjmowałam z gardła czopy wielkości paznokcia od kciuka, które potworzyły się na migdałach. Chwilami robiło się lepiej, ale gdy robiłam przerwę na odpoczynek wszystko wracało.

Nie pomyślałam o tym aby posmarować refleksy na których pracowałam ani o tym, że zamiennie mogę pracować na dłoniach. Ale po trzech godzinach pracy mój trud został nagrodzony ból gardła znikł zupełnie a powiększone migdały wróciły do właściwych rozmiarów. Właśnie przyszła pora aby wyjść na pociąg do pracy. Poszłam i możecie mi nie wierzyć jeśli chcecie, ale po anginie pozostało tylko niemiłe wspomnienie i pozdzierana skóra na refleksach obu nóg na których parę godzin pracowałam. Po tym wydarzeniu już nigdy nie martwiłam się gdy zaczynało boleć mnie gardło albo powiększały się migdały. Zaczynałam wtedy pracować na refleksach gardła i migdałów tym razem na łatwo dostępnej dłoni i nie zapominałam o posmarowaniu refleksów. Na ogół, gdy byłam już w domu i mogłam dostać się do stóp było już po kłopocie. W zaraniu problem był likwidowany zanim dobrze się zamanifestował. Wy też możecie. Jeszcze jedno jest ważne niezależnie od tego, który migdał czy która strona gardła cię boli pracujemy na refleksach z obu stron

Refleksologia anginaGdzie znajdują się refleksy gardła i migdałów na dłoniach i stopach. Umiejscowienie na stopach jest takie samo jak na dłoniach.

A mianowicie refleksy migdałów pkt A i B znajdują się w dołeczkach po obu stronach kości paliczkowej za pierwszym stawem kciuka czy dużego palca u stopy a refleks gardła pkt C znajduje się w dołeczku w który wpada się gdy przesuwamy się po wewnętrznej stronie kości paliczkowej za drugim stawem kciuka czy dużego palca od stopy. Refleksy te są bolesne nawet wtedy gdy nie pojawia się ból gardła czy migdałów. Proste prawda? Wy też możecie tylko trzeba spróbować.

Pozdrawiam

dyplomowany refleksolog Urszula Mazurkiewicz

Komentowanie jest wyłączone.