Omdlenie na przystanku tramwajowym

przystanek-tramwajowyPewnego pięknego poranka czekałam na tramwaj na przystanku. Po jakimś czasie przyjechał i mój, ale był tak zatłoczony, że z niego zrezygnowałam. Fakt nie specjalnie mi się spieszyło mogłam poczekać na luźniejszy. Obserwowałam ludzi, którzy „wysypywali” się z tramwaju, a wśród nich był mężczyzna, który wyprowadził młodą dziewczynę w wieku licealnym i posadził ją na ławce. Żeby nie stanęła przy ławce za nią kobieta, dziewczyna pewnie spadłaby z ławki. Podbiegłam do nich. Okazało się, że z dziewczyną w zasadzie nie było żadnego kontaktu, jak to się mówi „lała się przez ręce”, ale oddychała samodzielnie tętno było wyczuwalne i reanimacja nie była konieczna. Kobieta z przystanku zadzwoniła po pogotowie ratunkowe a ja nie zastanawiając się wiele zaczęłam pracować na dłoniach dziewczyny.

Pracowałam na refleksach nadnerczy i przysadki mózgowej na zmianę na obu dłoniach. Aby przywrócić ją do życia. Po dość krótkim czasie dziewczynie wróciła świadomość. Okazało się, że jechała do szkoły i w tramwaju zrobiło jej się nagle słabo. Rano w domu zjadła śniadanie. A takie sytuacje do tej pory się jej nie zdarzały. Dostała od nas jeszcze czekoladę, aby podnieść poziom cukru we krwi i wodę, aby zmniejszyć ewentualne odwodnienie organizmu, z którego bardzo często nie zdajemy sobie sprawy. Co tak naprawdę się stało czy spadł poziom cukru we krwi, czy adrenaliny, czy pojawił się chwilowy intensywny ból, czy było po prostu za duszno w tramwaju nie wiadomo. Gdy przyjechało pogotowie po kilkunastu minutach dziewczyna już normalnie funkcjonowała i samodzielnie poszła do karetki. Ta sytuacja uświadomiła mi, że warto wiedzieć jak sobie i komuś innemu w krótkim czasie podnieść poziom adrenaliny by zapobiec w ten sposób ewentualnym omdleniom lub obudzić się z nich. Ja podobny przypadek miałam jeszcze dwa razy w życiu. Raz na cmentarzu, gdy było dosyć tłoczno we Wszystkich Świętych 1-go listopada i na wakacjach zimowych w Zakopanem na Krupówkach. We wszystkich przypadkach przydała się znajomość refleksologii dłoni i umiejscowienie refleksów nadnerczy i przysadki mózgowej i sposobu pracy na tych refleksach. Informacje na ten temat można znaleźć w artykule Refleksy nadnerczy – pomoc przy omdleniach W zakładce artykuły warto wiedzieć.

Ważne !

Pamiętajmy jednak, że kontakt z lekarzem w przypadku omdleń jest konieczny, ponieważ nie wiadomo tak naprawdę co się stało w organizmie a przyczyn omdleń może być wiele od bardzo błahych do bardzo poważnych i to właśnie lekarz powinien zdiagnozować i ocenić sytuację danego poszkodowanego).

Komentowanie jest wyłączone.